Jdi na obsah Jdi na menu
 


23. zpráva

23. zpráva                                           7. 3. 2016

 

Informace k týdnu 7. 3. - 11. 3.

 

  • ŠvP - Na letošní ŠvP se přihlásil dostatečný počet žáků, proto předpokládaná cena bude dodržena. Zálohu 1400Kč je potřeba uhradit nejpozději do 1. dubna 2016 na účet školy: GE Capital 163034109/0600( do zprávy pro příjemce, prosím, uveďte“ ŠvP, třídu, jméno a příjmení dítěte“). Datum platby napište dětem do sešitu „ Informace pro rodiče“.

  • V úterý 22. 3. proběhne v naší škole již tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK. Moc vás na něj zveme. Budete si zde opět moci koupit velikonoční výzdobu vytvořenou vašimi dětmi. Letos zde vystoupí s několika písničkami i naše kapela. Začátek akce bude v 15:hod.

K výuce

Vzhledem k tomu, že jsem byla minulý týden 2 dny nemocná, neprobrali jsme všechno učivo tak, jak jsem naplánovala. Doženeme to tento týden.

ČJ - Začali jsme probírat číslovky. Zatím jsme je pouze třídili podle druhů. Skloňovat je budeme až tento týden. Zbývá nám také napsat diktát v uč. na str. 91 a cv. 20b - na začátku týdne. Budeme tedy probírat i psaní řadových číslovek a psaní číslovek složených. V učebnici je učivo na str. 94 - 97. V PS doděláme str. 11 a budeme pokračovat na str.12 a 13. Stále budeme procvičovat i různá pravopisná doplňovací cvičení. Vlastnoručně vytvořená oznámení o jarmarku, která se dětem úžasně povedla, vám již děti snad předaly. Protože jsem ve čtvrtek nebyla ve škole, dětem se posunula prezentace referátů z literatury na toto pondělí.

Ma - Věnovali jsme se jednotkám času a výpočtu obsahu rovinných útvarů. Test z tohoto učiva jsme měli psát ve čtvrtek, vzhledem k mé nepřítomnosti si jej napíšeme ve středu. Budou jej však psát pouze ti, kteří minulý týden chyběli a ti, kterým se nepodařilo samostatně vypracovat příklady, které jsme řešili v pátek nebo ti, co budou chtít. Dále budeme pokračovat v jednotkách objemu a hmotnosti na str. 62 v uč. V PS vyřešíme str. 18, 19, 20, 21. G - budeme řešit př. s výpočty obsahu a obvodu v uč. na str. 102, v PS str. 45, 46. Učivo by již měli všichni dobře zvládat. Budu jej známkovat.

Vl - dějepis - Děti, které chyběly minulý týden, si napíší v pondělí při čtení KP, kterou jsme psali z národního obrození. Hodně dětí dostalo dvojku, protože toho napsaly ke každé otázce poměrně málo. Znovu připomínám, že se děti musejí na každou hodinu vlastivědy připravovat. Vždy opakujeme na začátku hodiny. Tento týden probereme revoluční rok 1848.

Vl - zeměpis - Zopakujeme Slovensko, které si mají děti na čtvrtek připravit z učebnice a potom doma vypracovat PL.

- Zdokonalili jsme si vědomosti o kostře a kostech, začali jsme se seznamovat se svaly a jejich funkcí, budeme v učivu ještě pokračovat.

VV a PV - Vytváříme velikonoční předměty na jarmark.

Přeji vám krásný týden. V. Smetanová