Jdi na obsah Jdi na menu
 


36. zpráva

5. 6. 2016

36. zpráva                                         6. 6. 2016

 

Informace k týdnu 6. 6. - 10. 6.

  • Ve středu 1. 6. jsem všem dětem rozdala třídní i skupinové fotografie, doufám, že je všichni donesli domů v nepoškozeném stavu.

  • Ještě se učíme, píšeme opakovací cvičení, čekají nás pololetní KP. Neustále dětem připomínám, že stačí vydržet ještě 14dní pracovat a pak už budou odpočívat. Většina se hodně snaží, ale někteří již učení bohužel vypustili a známky si pohoršují. Ve všech předmětech přesně píši a hlásím dopředu, co budeme opakovat a co budu známkovat.

  • Připomínám celoškolní program k výročí nar. Karla IV. 9. 6. od 16hod v okolí školy. Program bude asi delší než 60min. Z naší třídy vystoupí Suprkaple a tanečnice.

  • Již jsme se dohodli na termínu třídní závěrečné rozlučkové akce. Bude se konat předposlední den školy - ve středu 29. 6. v 17hod. Děti vám zazpívají, uvidíte fotky vašich dětí od 1. třídy, fotky z letošní ŠvP, některé výtv. práce, tablo páťáků. Doufám, že nám akci nenaruší opět nějaká nepředvídatelná událost jako na Vánoce.

K výuce

Jak jsem výše psala, ještě se učíme, stále dávám dětem možnost výsledky si vylepšit, jenom chtít a snažit se. Známky se snažím ihned zapisovat do ŽK, abyste mohli výsledky průběžně kontrolovat.

ČJ - V pondělí napíšeme pololetní KP. Doufám, že pěkné známky se potvrdí a u nerozhodných mě děti přesvědčí o té lepší. Celý týden potom ještě budeme probírat kapitolu“ Přemýšlíme“, která je zajímavá a je zde i dost opakovacích cvičení. str. 148 - 155. Opakovací cvičení ještě stále známkuji. Chci, aby si pěkné známky na vysvědčení děti opravdu zasloužily. V PS budeme pracovat na str. 42 - dále.

Ma - Učivo v učebnici máme již probrané. Budu používat tedy i jiné materiály. Ještě budeme řešit integrované slovní úlohy v uč. str. 82- 85. Doděláme PS. Ve středu budeme psát pololetní KP. Dětem jsem přesně vysvětlila , že tam budou hlavně zlomky, desetinná čísla a jejich použití ve sl. úlohách.V pátek zase budeme pokračovat v opakování geometrie, jak jsem psala minulý i předminulý týden. Nechci psát již KP z geometrie, tak řešíme opakovací úlohy z uč. na známky, tento týden nás čeká str. 116, 117. Minulý týden jsme zopakovali konstrukci trojúhelníků na str.115. Naprostou většinu dětí jsem mohla pochválit, opakování zvládly perfektně. Mají známky v ŽK.

Vl - Opět stejná „písnička“. Nechci psát již KP ani z dějepisu ani ze zeměpisu. Děti stále upozorňuji, že je hodnotím ještě za práci v hodině a za vypracovávání PL, které mají za d. ú. nebo pracují ve škole, potřebné informace si mají přečíst v učebnici, doma mohou vyhledat i na internetu nebo v mobilu. Někteří však PL zapomínají vypracovat nebo je nemají dodělané nebo si zadání špatně přečtou. Informace, jak je na tom vaše dítko, máte v ŽK. Kdo chce získat z předmětu výbornou známku, musí mít vše v pořádku. Ve čtvrtek budu kontrolovat bílé zeměpisné desky s doplněnými PL. Všichni přesně vědí, co má v deskách být.V pondělí probereme kapitolu Válečná a poválečná léta. Ve čtvrtek si budeme povídat o zajímavých místech při cestování Evropou.

Př - Doděláme ještě rozmnožovací soustavu, vývoj člověka.

Přeji pěkný týden V. Smetanová